KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Heliogravyr 15218294

nr 1521 8294

Ernst Küsel

(1873-1942), Sverige

Heliogravyr, Flicka med getter. Signerad, "För Julstämning", 24x18 cm, yttermått inklusive ram: 44x38 cm

Ernst Küsel, född 1873 i Nacka, död 1942, svensk målare och grafiker.

måndag 13 februari 2023
kl 18:44:31

Ernst Küsel

Läs mer om Ernst Küsel